تعریف علم رباتیک
سپتامبر 6, 2017
3D Printed Robots
روبات های سه بعدی چاپ شده ( بخش اول )
سپتامبر 24, 2017

آیا ربات ها جانشین شغل ها خواهند شد ؟

آیا ربات ها جانشین شغل ها خواهند شد ؟
در یک کالج ر ایالت نیویورک، 12تن از کارکنان کافه تریا به تازگی متوجه شده اند که کارشان را از دست خواهند داد و جایگزین ماشین های خودپرداز خواهند شد. این مسئله ای است که در جوامع سراسر دنیا پخش شده است، زیرا روبات ها در بساری از مشاغل به مراتب بهتر و سریعتر از انسان ها هستند.از سفارش غذا گرفته تا استخراج ذغال سنگ از معدن.

آیا کار شما در آینده وجود خواهد داشت یا ربات ها جای شما را خواهند گرفت ؟ بر طبق گزارش مشاور مدير مک کينزي، پاسخ به اين سؤال پيچيده است، اما اکثر افراد شاغل نياز به نگرانی ندارند. کارشناسان متوجه شدند که کمتر از 5 درصد از شغل ها می توانند به طور کامل توسط تکنولوژی جایگزین شوند، هرچند تقریبا هر کاری شامل وظایفی است که روبات ها می توانند یاد بگیرند.

مشاغل با فعالیت های قابل پیش بینی ، اولین شغل هایی هستند که در خطر اتوماسیون هستند .

در زیر چند مثال می آوریم :

همانطور که دیده می شود ویراستار ها ,توسعه دهنده نرم افزار و مدیران اجرایی از شغل های امن هستند اما به احتمال 97 درصد صندوق دار ها تا 7 سال آینده شغل خود را به ربات ها واگذار خواهند کرد !

شغل خود را در اینجا وارد کنید تا ببینید که چه مقدار ممکن است کار شما روزی توسط دستگاه یا ربات انجام شود.البته فقط به این دلیل که فناوری می تواند کاری را انجام دهد، دلیل نمی شود که لزوما آن کار را انجام دهد. چون برخی شغل های خاص در معرض خودکار سازی هستند، به این معنا نیست که شغل جدید ایجاد نمی شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.