واحد تحقیقات رباتیک (NAJ RRC) (Robotic Research Center)


هم اکنون, شرکت رباتیک ناج در حال گسترش فعالیت های خود در زمینه های تحقیقاتی متنوع تری می باشد.
در این مرکز, طراحی، ساخت و پژوهش در رابطه با انواع الگوریتم های کنترلی سیستم های رباتیکی انجام می‌شود. این مرکز با تکیه بر دانش روز و همگام با برترین مراکز تحقیقاتی دنیا مانند آزمایشگاه دانشگاه های پنسیلوانیا, MIT آمریکا و ETH سوئیس برآن است که با ساخت ربات های مفید و کارآمد خدمتی مفید برای کشور انجام داده باشد. در این مرکز پروژه‌های مختلفی همچون طراحی و ساخت ربات پرنده (Flying Robot)، ربات زیر دریایی (ROV), خودمختار سازی ربات ها جهت انجام وظایف در یک محیط ساختاربندی نشده بدون هدایت مداوم انسان برای مدت طولانی, کنترل پیکربندی (formation) برای انجام مانورها و پروژه ها در همکاری چندین ربات با یکدیگر, راه اندازی سیستم های بینایی (vision) برای کنترل و هدایت ربات ها و بسیاری پروژه های دیگر مرتبط انجام می شود.
در این مرکز فرآیندها و الگوریتم‌های کنترلی مختلف مورد بررسی , تحقیق, طراحی و پیاده سازی قرار می‌گیرد و اعضا همواره به دنبال پیاده سازی پژوهش‌های خود در زمینه های صنعتی و تجاری سازی هستند. از دیگر زمینه های فعال این مرکز, هوشمندسازی ساختمان ها (BMS) و طراحی و راه اندازی سیستم های تشخیص عیب (FDS) می‌‌باشد.

توانمندی های واحد تحقیقات شرکت رباتیک ناج


مکانیک

طراحی نرم افزاری ساختار مکانیکی, انجام تست های تحلیل پایداری و ارتعاشات دینامیکی, انجام مراحل ساخت.

الکترونیک

طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی جهت راه اندازی سیستم ها, طراحی و تحلیل مدارهای الکترونیکی.

کنترل

طراحی, شبیه سازی و پیاده سازی انواع الگوریتم های کنترل خطی و غیرخطی بر روی انواع میکرو کنترلرها, استفاده از سیستم ها و کارت های داده برداری جهت پیاده سازی, راه اندازی سیستم های سخت افزار در حلقه متناسب با طبیعت و دینامیک سیستم ها, مقاوم سازی ساختار سیستم در برابر اغتشاشات بیرونی و عدم قطعیت های داخلی سیستم از جمله توانمندی های بخش RRC در زمینه ی کنترل می باشد.

نرم افزار و هوش مصنوعی

اجرای الگوریتم های هوشمندسازی و خودمختار سازی ربات ها, اجرای بستر استفاده از بینایی (VISION) جهت هدایت ربات ها, راه اندازی بستر و تهیه ی نقشه های 3 بعدی (SLAM) مسیر حرکت ربات ها و استفاده آن در خودمختار سازی