رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


تفاوت lightbridge و OCusync چیست؟ - فروشگاه رباتیک ناج

نویسنده : رباتیک ناج ۱۳۹۷/۰۶/۱۲ تعداد نظرات : ۰
تفاوت lightbridge و OCusync چیست؟

تفاوت DJI Lightbridge و DJI OCusync چیست؟

مشتاقان پرنده های بدون سرنشین اغلب بسته به سیستم انتقالی که روی آن عمل می کند، آن را خریداری می کنند. با توجه به نیاز شما این می تواند اولین یا آخرین چیزی باشد که نگران آن باشید. یکی از بزرگترین شرکت های ساخت پرنده dji، از طیف سیستم های انتقال اختصاصی استفاده می کنند و این موضوع به صورت باور نکردنی مهم است که قضاوت بین این دو را بشناسید.

 

نمای کلی

به طور کلی dji 3 نوع سیستم انتقال متفاوت دارد که آنها را در پرنده های خود استفاده کرده است:

Lightbridge ، OCusync ، wifi استاندارد.

OCusync  از Lightbridge جدیدتر و بهتر است اما نه خیلی زیاد. از سوی دیگر wifi مقدار کمتری قابل اعتماد است زیرا محدوده ی کوچکتری دارد و سیگنال آن اغلب به دلیل تداخل wifi وسایل دیگر می شکند.

Wifi در پرنده های ارزان قیمت تر dji استفاده می شود و هنوز هم نسبت به بسیاری از پرنده های موجود در بازار برتری دارد. OCusync و Lightbridgeدر پرنده های پیشرفته تر dji یافت می شوند که تفاوت آنها در به هیجان آوردن پرواز است.

 

Lightbridge

در ابتدا با فانتوم۳ پروفشنال و ادونس معرفی شد و دارای حداکثر فاصله ی ۳/۱miles (5km) بود. در اینسپایر۱ نیز مورد استفاده قرار گرفته بود و ثابت شد که خیلی بهتر از سیستم وای فای است که در فانتوم ۳ استاندارد قرار داده شده است.

با سری پرنده های فانتوم۴، lightbridge2با محدوده ی حداکثر ۴.۳mils (7km) متولد شد. Lightbridge2 در سری های جدید اینسپایر، در اینسپایر۲ استفاده شده است. با ترکیب این سیستم انتقال تصویر و پرنده های اینسپایر اپراتورها قادر خواهند بود  ارتباط فرمان برداری و فرمان پذیری ریموت برای پرنده ایجاد کنند. ریموت کنترل master جهت حرکت پرنده را تعیین می کند و ریموت کنترل slave جهت دوربین و گیمبال را تعیین می کند.

 

OCusync

هنگامی که مویک پرو در سال ۲۰۱۶ عرضه شد، سیستم انتقال جدید و ویژه ای داشت که OCusync نامیده شد. محدوده آن دقیقا مشابه سری های فانتوم۴ و اینسپایر۲ ۴.۳miles (7km) می باشد.

اولین تجربیات OCusync در مویک پرو مانند Lightbridge2 آب از آن نشت نکرد.

اما ثابت کرده است که با چند ترفند ساده می تواند انتخاب بهتری نسبت به Lightbridge باشد.

این بروزرسانی شامل انتقال فیلم در ۱۰۸۰p و ۳۰fps می باشد که برخلاف lightbridge2 که در بالاترین حالت در ۷۲۰p می باشد. این زمانی است که وقتی عکس ها به هم متصل می شوند، نگهداری شوند یا در جست و جو و بازیابی جزئیات کوچک روی صفحه نمایش در هنگام تجزیه و تحلیل.

بروزرسانی ثانویه، توانایی اتصال ۲ دستگاه به یک پرنده از طریق اتصال بی سیم را فراهم کرد. با lightbridge2 امکان استفاده از ۲ریموت (master and slave)  برای سری های اینسپایر وجود داشت، اما این اتصال بهتر است.

اکنون به وسیله ی OCusync ، ما می توانیم ریموت دوم را برای آموزش متصل کنیم یا برای اتصال بی سیم به Dji goggles مورد استفاده قرار دهیم. براستی تفاوت اتصال Dji Goggles به ریموت در هنگام اتصال بی سیم مشهود است.

بعضی از کاربران معتقدند که OCusync محدوده ی بالاتری را ارائه می دهد و فیلم واضح تری را از این فاصله طولانی به نمایش می گذارد.اتصال دوگانه دستگاه به صورت بی سیم بزرگترین تغییر تا به اینجاست.

OCusync به صورت انحصاری برای یک سال در مویک پرو مورد استفاده قرار گرفت تا فانتوم۴پرو ورژن ۲ راه اندازی شد. این پرنده ی جدید، با طراحی جدید، دوربین جدید یا هر ویژگی اضافه ای وارد شد. در عوض صدای کم ملخ های آن و استفاده از OCusync به جای lightbrdge2 از تغییرات ویژه آن بود.

این باعث می شود که مصرف کنندگان شگفت زده شوند اگر دی جی آی Lightbridge را به طور کامل کنار بگذارد و برای OCusync تلاش کند که Lightbridge را در آینده بهبود ببخشد یا چیزی شبیه lightbridge3

هم اکنون سیستم انتقال اختصاصی دی جی آی بهترین پرنده های مصرفی در بازار هستند.

 

دسته‌ها