رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


کاربرد فیلتر uv - فروشگاه رباتیک ناج

نویسنده : رباتیک ناج ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ تعداد نظرات : ۰
کاربرد فیلتر uv

کاربرد فیلتر uv (uv/clear/haze filter)

امروزه هدف از استفاده فیلتر uv محافظت از تجهیزات جلوی لنز دوربین می باشد. در گذشته این فیلترها برای جلوگیری از آسیب رساندن اشعه uv به فیلم مورد استفاده قرار می گرفتند.

تمامی سنسورهای دوربین های دیجیتال،دارای فیلتر uv هستند بنابراین نیاری به استفاده از این فیلتر روی DSLR نیست. (Digital Single Lens Reflex)

بسیاری از عکاسان از فیلتر uv برای محافظت استفاده می کنند، زیرا آسان تر و کم هزینه تر است که یک فیلتر تعویض گردد تا اجزای آسیب دیده یا شکسته شده ی لنزها بعضی این فیلترها را همیشه استفاده میکنند زیرا آنها به راحتی تمیز می شوند.

چیزی که شما قبل از خرید این فیلترها باید از آن اطمینان حاصل کنید، این است که شما فیلتری با کیفیت شیشه ی بالا همراه پوششی چند لایه و مقاوم باید خریداری کنید.

بدترین اتفاق این است که شما فیلتری بی کیفیت و ارزان قیمت در مقابل یک لنز گران قیمت قرار دهید. نه تنها کیفیت عکس را خراب می کند، بلکه انعکاس تند و بد، ایجاد سایه و نور در عکس های شما خواهد داشت.

تفاوت اصلی فیلتر uv و فیلتر nd

تفاوت اصلی در این است که فیلتر uv ، اشعه فرابنفش  را می شکند در حالیکه فیلتر nd شدت برخی از اشعه های نور را می شکند.

یک فیلتر uv ، می تواند حاشیه های بنفش ایجاد شده به دلیل خطاهای رنگ را کاهش دهد و همچنین در عکس های سیاه و سفید کنتراست بهتری به عکس می دهد.

بنابراین استفاده از فیلترهای uv جهت جلوگیری از گردوخاک و شکستگی لنز دوربین توصیه می شود تا تصویری مناسب با خروجی مناسب را داشته باشید.

جهت تهیه قطعه فیلتر uv فانتوم۴ و یا فیلتر فانتوم۴پرو و یا خرید محصولات دیگر با شرکت رباتیک ناج تماس حاصل فرمایید تا واحد پشتیبانی و مشاوره راهنمایی های لازمه را به شما عزیزان ارائه دهند.

شرکت رباتیک ناج می کوشد تا بهترین خدمات رسانی را به مشتریان خود ارائه دهد.

 

 

دسته‌ها